Premierea câștigătorilor concursului FRANCOFONIA 2020

Festivitatea de premiere a câștigătorilor concursului FRANCOFONIA 2020

O acțiune Kiwanis Galați dusă la bun sfârșit

Într-o atmosfera specifica noilor condiții impuse de COVID 19, am acordat premii câștigătorilor din Galați ai concursului Francofonia, ediția 2020.

Au participat la acest concurs national, 40 de copii din localitățile Galați, Berești, Cluj, Turnu Măgurele, Ploiești, Vaslui, București, Corabia și Plopeni.

Toți participanții au primit, că premiu, cărți în limba franceză, donate de membrii districtului France Monaco, Federația Kiwanis Romania și Valeria Tudosă, Past Governor Kiwanis.

Pachetele cu cărți și diplome, precum și alte 9 premii a câte 100 lei / copil au fost trimise de clubul Kiwanis Galați la cluburile din orașele menționate pentru a fi împărțite câștigătorilor. Clubul nostru a invitat câștigătorii din Galați, alături de profesori, pentru a ne cunoaște și a ne împărtăși din experiență taberei de la Azuga, la care au participat primii clasați. Aceștia ar fi trebuit să petreacă câteva săptămâni în Franța, dar condițiile impuse de Covid 19 nu au mai făcut posibila deplasarea.

Premiere Francofonia 2020 Galati"
Festivitate premiere concurs Francofonia Galati"
Premierea castigatorilor Francofonia 20202 - Kiwanis Galati"
Kiwanis Galati - Premiile Francofonia 2020"